Webové stránky na míru

Responzivní design

Individuální vývoj software

Ingo Sobolewski | web-engineering

„Fascinují mě online média — vyvíjím webová řešení pro elektronický obchod, multimédia a marketing. Základními principy mé práce jsou jednoduchost, kvalita a spolehlivost.“

Ingo Sobolewski, Dipl. Inform. (FH)

Reference

Scroll down

O mně

Ingo Sobolewski Dobrý den, mé jméno je Ingo Sobolewski. Jsem softwarový vývojář a žiji se svou rodinou v České republice. Mými hlavními principy jsou jednoduchost, kvalita a spolehlivost. Těmito principy se řídím v každodenním životě, snažím se dívat dopředu a mé dosavadní zkušenosti mi potvrzují správnost těchto zásad.


2001 jsem studoval online média na vysoké škole Furtwangen University v Německu. V tento roce to byla první univerzita v Německu, která tento obor nabízela. Po úspěšném zakončení studií jsem pracoval jako softwarový vývojář pro německé a české firmy.
Od roku 2014 pracuji jako OSVČ (Freelancer).


V mém volném čase hraje vždy největší roli rodina. Mimo jiné taky vytvářím elektronickou hudbu a věnuju se fotografování.

Moje znalosti

I když dosahují softwarové systémy určitého stupně složitosti, cílem by vždy mělo být rozložení na jednodušší procesy. Je tedy vhodné na začátku projektu rozdělit požadavky na zásadní a méně důležité. Na konci chceme mít software, který se snadno rozšiřuje a snadno udržuje.

Moderní metody vývoje softwaru, jako je SCRUM, nám dovolují provozovat štíhlé vývojové procesy a soustředit se na podstatné části. Bohužel málo firem využívá plného potenciálu SCRUM metodologie. Důvodem jsou interní firemní procesy nebo procesy na straně zákazníka, které nejsou plně kompatibilní s pravidly SCRUMu. Stává se, že různé smíšené formy SCRUMu přinášejí více zátěže než užitku. Někdy také chybí čas a nebo odvaha dělat věci jinak.

Odvádět práci na vysoké kvalitativní úrovni pro mne jako pro vývojáře také znamená potřebu zvolit správné vývojové nástroje. Používám sado nástrojů, o které vím, že vše do sebe zapadá a že je snadno rozšiřitelná. Důraz na kvalitu začíná dokonce již v ranné fázi projektu. Jestliže nejsou důležité části či požadavky dobře popsány, bude to znamenat problémy během celého projektu. Cenou je kromě stresu a ztáty času samozřejmě také zvýšení rozpočtu projektu.

Díky moderním metodologiím je možné dosáhnout vysoké kvality softwarového vývoje. Negativní vliv na kvalitu může mít nedostatek času a také lidské chyby. Špatně otestovaný software nebo opakovaný refactoring může zhatit celý projekt. Hlavním cílem by tedy mělo být dosažení vysokého stupně kvality ve všech fázích projektu.

Práce s přesností je pro mě samozřejmostí. Spolehlivost není důležitá jen v případě software, ale také v denním jednání s obchodními partery a kolegy. Jestliže tým táhne za jeden provaz, mohou být cíle dosaženy snadno a rychle. Selský rozum je pro mě stejně důležitý jako odborné znalosti. Rád spolupracuji se slušnými lidmi a dosahuji cíle společně. Můžete se mnou počítat.

Dodržování zavedených standardů a testování nejen na konci projektu zaručují softwarové produkty s vysokou spolehlivostí. Jednoduchost také vede k vyšší spolehlivosti. A spolehlivost je velmi dobrým znamením kvality.

Moje znalosti

V průběhu studií online médií jsem získal základní znalosti programování, návrhu, design, online marketingu a eletronického obchodu. Během práce pro různé softwarové firmy jsem si vybudoval know-how PHP, HTML, CSS, a JavaScriptu. Mám také znalosti z oblasti projektového řízení a dělám školení.


Jsem komunikativní, otevřený a čestný. Přesná práce s orientací na výsledek jakožto i rychlé porozumění jsou mými silnými stránkami. Úkol mne naplňuje, jestliže k němu mohu přispět konstruktivně a s osobní zodpovědností. Vize stejně jako selský rozum a smysl pro humor jsou součástí mé osobnosti.

IDE Visual Studio Code
Version-Control Git
Frontend HTML5, CSS3 / SASS
PHP CodeIgniter, Slim framework
JavaScript Vanilla JS, jQuery, VueJS, NodeJS
Database MariaDB, PostgreSQL
Static Site Generator Eleventy, Gridsome
Deployment Netlify (Jamstack), ForpsiCloud
Design Photoshop, Lunacy, Figma
Tools Jira, Slack, G-Suite, Skype, Zoom

Reference

Reference

Při mé práci pro různé německé a české firmy jsem se účastnil různých zajimavých projektů v multikulturním prostředí s příjemnými kolegy. Během toho jsem vždy byl schopen zlepšovat své znalosti v oblasti webového vývoje a naučil jsem se hodně.


Ať už se jedná o vytvořené webové stránky od návrhu až po spuštění nebo přizpůsobený vývoj softwaru – moji klienti se na mě mohou spolehnout. Podívejte se na výběr mé tvorby...

Pojďme se spojit!

GAUSS INSTRUMENTS

 • HTML5
 • CSS3
 • PHP
 • CodeIgniter (PHP)
Reference 1

Dr. Annette Frech

 • Lunacy
 • Photoshop
 • HTML5
 • CSS3
 • Javascript
Reference 2

Ingo's Website

 • HTML5
 • CSS3 & SASS
 • Javascript
 • Eleventy Static Site Generator
Reference 3

Kontakt

Pokud máte zájem o spolupráci, prosím zašlete mi zprávu nebo mne kontaktujte pomocí jedné ze sociálních sítí níže.

Rád vám udělám nabídku a poskytnu svou současnou hodinovou nebo denní sazbu.

Tel.: +420 774 244 112
Email: is@sobolewski.cz

Impresum: Ingo Sobolewski
Dipl. Inform. (FH)
Drysice 210
683 21 Pustimeř
Česko
IČO: 87872927
DIČ: CZ7401232597

* Prosíme vyplnit všechny